Last

Momente tmerri, stadiumi filloj të dridhej


Duket se rastet ku tifozët ankohen se “San Siro” lëkundet, tashmë janë shtuar. Një tifoz për mikrofonin e “Gazzeta Dello sport”, bën me dije se në ndeshjen mes Interit dhe Juventusit ka pasur tronditje dhe ai është detyruar të marrë familjen dhe të largohet nga stadiumi.


Gjithashtu një tjetër tifoz rrëfen 1 minutëshin e frikës, që përjetoj në ndeshjen mes Interit dhe Romës.

“Gjatë ndeshje përjetuam një minutë, të cilën nuk e kishim përjetuar më parë. Ultrasit filluan të hidhen duke festuar dhe stadiumi filloj të dridhej. Unë isha me mikun tim, shikonim njëri-tjetrin dhe të dy ramë në një mendje, se diçka e tillë nuk kishte ndodhur më parë. Ky ishte një episod i frikshëm, normalisht lëkundjet nuk ishin të mëdha.

Tashmë mbetet që ekspertët të bëjnë një kontroll të dytë, pas atij që bënë pas sfidës me Interit dhe Atalantës.