Real Madrid duan për të nënshkruar sulmuesin e Liverpoolit, Mohamed Salah në dritaren e transferimit të kësaj vere raporton gazetari, francez Philippe Carayon.

Madrid pritet të nënshkruajë një lëvizje për Eden Hazard të Chelseas pas finales së Europa League,


ndërsa kampionët evropianë sigurisht kanë siguruar nënshkrimin e Luka Joviç të Eintracht Frankfurtit.

Megjithatë, sipas Carayon, bosi i Los Blancos Zinedine Zidane është gjithashtu i vendosur të sjellë Salah të Liverpoolit në Bernabeu në dritaren e transferimit të kësaj vere.

“Lidhur me Real Madridin dhe rindërtimin e tij, pas Hazard, Zidane dhe Real duan një tjetër sulmues të madh. Është Mohamed Salah. Kjo është, pas Hazard, përparësia tjetër e tyre. tha Carayon për Canal +.


Previous Next