Last

Si do t’ia shpjegojmë fëmijëve tanë që Salah dështoi nga kjo pozitë


Mohamed Salah është shndërruar në objekt talljeje pas përfundimit të ndeshjes mes Barcelonës dhe Liverpoolit.

Barça shënoi fitore bindëse 3-0 ndaj ‘Të Kuqëve’, që fare lehtë mund të shënonin së paku një gol nëse ylli egjiptian nuk do dështonte nga një pozitë e volitshme.


Salah, i cili sezonin e kaluar krahasohej me Messin e Ronaldon, ka dështuar të shënojë edhe pse ishte vetëm pak metra larg portës, ani pse Ter Stegen nuk ishte në vendin e tij.

27-vjeçari është një nga lojtarët më të mirë aktualisht, megjithatë rasti i humbur në ”Camp Nou” e ka shndërruar atë në objekt talljeje nga tifozët e futbollit.

Më poshtë mund ta shihni momentin e dështimit të Salah, i cili pati një përformancë të mirë por që nuk realizoi dot.