Në ndeshjen mes Always Ready dhe Oriento Petrolero ka ndodhur një t*ragjedi e rëndë, pasi gjyqtari ka humbur jetën.

Në kampionatin bolivian ndodhi e papritura, kur Victor Hugo Hurtado ra pa ndjenja në tokë.


31-vjeçari mori ndihmën e shpejtë dhe u transportua në s*pital, por me të mbërritur aty pësoi të dytin atak k*ardiak, pas atij në fushë, duke humbur jetën.

Nuk dihet ende arsyeja e v*dekjes së gjyqtarit fatkeq, por nuk përjashtohet mundësia që sasia e paktë e ajrit në atë lartësi të ketë v*rarë atë.

Ndeshja u luajt në El Alto, qytet 3000 metra mbi nivelin e detit.

Më poshtë mund të shihni pamjet nga t*ragjedia që ndodhi në futbollin e Bolivisë.Previous Next