Barcelona nuk e ka ndërmend të heq lehtë dorë nga Ousmane Dembele.

Reprezentuesi francez në vitin verën e vitit 2017, për 120 milionë euro është transferuar te Barcelona nga Borussia Dortmund.


Lajmet për rikthimin e mundshëm të Neymar te Barcelona, kanë bërë që të diskutohet e ardhja e Dembele në ‘Camp Nou’.

Është Bayern Munich në Gjermani dhe disa skuadra në Angli, që kanë shprehur dëshirë për transferimin e Dembele.

Por, Barcelona ka vendosur që lojtarin ta lejojë të largohet vetëm nëse dikush paguan klauzolën, prej 400 milionë euro.


Previous Next