Last

Doja te ikja nga kjo bote, por djali i vogel m’kapi per kembeve dhe m’tha “O mami te lutem mos na le vetem…”!


Doja te ikja nga kjo bote, por djali i vogel m’kapi per kembeve dhe m’tha “O mami te lutem mos na le vetem…”! – Jam nje grua 26 vjeqare kam qen e maruar qe 7 vjet me ni djal qe ka qen dashurija ime e par e doja me gjith forcen e shpirtit thjesht do vd.isja per te…


Mendoja se edhe ai me do se edhe ashtu me thoshte qdo dit po jo ai e donte shk.atrrimin tim ai donte te jem un skll.avja e ti njeher mendoja se familja e ti po e detyron te sillej me mu ashtu se ka pas ni familje qe smun me imagjinu njeri se sa te kqi kan qen me shpirt djalli kan qen po jo edhe ai ishte vet si ata…

I kam 3 femi me te djali i madh esht i op.eruar nga zemra dhe ka problem me zemeren gjith jeten ka edhe dow sy.ndrom dhe shum sm.undje tjera por un i falem zotit per ket engjulll qe kam per krah esht thjesht medicina ime dhe dy fmit e tjer i kam te shendosh po jan pla.ga me e madhe qe kam marr nga ai se me kta kam mbet shtatzan gjat mardhanieve me dhune qe kam pas nga ai ju kerkoj falje ne shprehje sa her kta rrriten bashk me ta rritet dhe pl.aga ime.

Kam pas shum dh.un ps.iqike fizike morale nga ai dhe familja e ti nga te gjith mendoja ta leja qysh qe nfilllim po ai dhe familja e ti me kerc.enonin se nese un e le ate ai ka me ma le ndu familjen tem para syve tmi edhe mu ska mem lan kurrr me jetu e qet.

Un jetoj ne suedi tash qe 7 vite familjen i kam kosov,

krejt ktu as nuk me ka lon mu shkolllu me dit gjuh as ni drejt se kom pas per me jetu si njeri perpos si kafsh


dhe nuk kisha guxim me marrr as ni hap thjesht qdo dit e lutesha zotit me ma marr shpirtin mos mem lan me jetu si trup qe isha pasi qe ai me mb.yste qdo dit e per dit me dh.unen e ti nuk e di kush jam a jam njeri a jam kafsh qa esht jeta me flliu me shkru merr koh 7 shekuj me shkru per gjith jeten time te hidhur.

Pasi qe u lutesha te vd.es se skisha rrug skisha f orc me u liru prej asaj jete nje dit djali i dyt me dy duart ne faqe e qante oh sa i merzitur sapo kishte filllu me fol pak me kapi per kembeve e me tha o mami jem te lutem na ndihmo mos na le vet te lutem. Se une te dua shum ty ohh sa e veshtir nuk mund te shkruja nga lotet dhe filluam te qanim te dy i lutesha zotit te me fal se un duhet ta gjej ni f.orc per kta engjuj kta nuk kan faj per kurgjo pastaj vllau im nga kosova me thirri dhe i thash te lutem me ndihmo thirr ne policin suedeze dhe me shpeto nga ky ankth.

Edhe pse ata nuk dinin kurgja per mu se un nuk,

doja ti merzisja me jeten time i tregova ne pika shkurta dhe ai ka telefonu kam shku un aty me fmi tash po jam shum keq e di per fmit ai esht prind tamam si un dhe un sa te kem jet do ju flas gjana tmira per baben e tyne se fmija mos te rriten me urrejtje e me jetu tamam si baba i tyne edhe pse esht jashtzakonisht e veshtir per mu me fol per ni person kejt te kunder prej asaj qe esht po me ndihemn e zotit do mundohem.


Ju kerkoj falje nga zemra ju mora koh por dua keshilla si te jetoj ku ta gjej forcen ju lutem me tregoni si duket jeta me ngjyra si duket diellli si duket drita e jetes un skam jet se ajo me esht shk.atrru fal ni familje po dua te mundohem per fmit e mi kta jan veq arsyja e cdo gjeje dua kta te jetojn si njerz e jo si kafsh si un. Ju kerkoj falje per kohen qe ju mora!