Last

Edhe Milot Rashica deklarohet pas ndeshjes, ja fjalët e tij


Realizatori i golit të parë për Kosovën, Milot Rashica nuk e ka fshehur gëzimin e madh pas fitores 3-2 në udhëtim te Bullgaria.

Ylli i Werder Bremen vazhdoi formën e shkëlqyeshme edhe sonte, pasi përveç se shënoi, asistoi te goli i fitore.


‘’Si çdo ndeshje, edhe këtë ndeshje i patëm rastet, por nuk arritëm të shënonim. Goli në minutat e fundit e bën edhe më të shijshëm fitoren’’, tha ai.

‘’Kemi japur gjithçka nga vetja. Kemi ndalur stërvitjet që një kohë me klubin, kemi pasur udhëtime dhe krejt kjo kanë ndikuar te ne, por gjithsesi ia dolëm’’.