Shorti i Ligës së Kampionëve, ka dhënë verdiktin e tij, jo vetëm për Shkëndijën dhe Partizanin, por ka njohur dhe Feronikelin me kundrështarin e radhës, nëse kalon turin paraelemintator. Në shortin e hedhur javën e shkuar, kampionët e Kosovës,


mësuan se duhet të kalojnë skuadrën e Gjbraltarit, Linkols Reds Imp si fillim dhe më pas fituesin e çiftit Tre Pene(San Marino)- FC Santa Coloma (Andora).

Në rast se kalon këtë tur paraeleminator, shorti i hedhur sot, vendosi që të luajë ndaj Nju Saints, ekipit uellsian.


Previous Next