Gjyqtari në Holandë e ‘kopjon’ Genc Nuzën (Video) - News48 (BST)

Header Ads

Gjyqtari në Holandë e ‘kopjon’ Genc Nuzën (Video)


Veprimi i Genc Nuzës në ndeshjen miqësore mes ekipit të Granit Xhakës dhe Milot Rashicës, ka marrë vëmendjen e shumë medieve sportive.

Gjyqtari më i mirë kosovar, vendosi të argëtoi të pranishmit në ‘Fadil Vokrri’, teksa po e përgatiste Muharrem Sahitin për ta ndëshkuar, por vendosi të fshinte djersët me faculetë.


Veprimi i Nuzës shkaktoi të qeshura të mëdha në stadium, ndërsa shkoi viral në rrjetet sociale.

Një rast i ngjashëm si i gjyqtarit tonë, ka ndodhur edhe në futbollin holandez.
AUSTRALIA WEATHER
Powered by Blogger.