Antoine Griezmann nuk pranoi jepte detaje për klubin e tij të ri, pasi ndihmoi Francën në fitoren ndaj Bolivisë të dielën në një ndeshje miqësore.

Griezmann njoftoi muajin e kaluar se do të largohet nga Atletico Madrid pas pesë sezoneve në klubin spanjoll,


me raportet që e lidhin me një kalim drejt Barcelonës apo Manchester Unitedit. Pasi shënoi dhe asistoi në fitoren 2-0 kundër Bolivisë në Nantes, Griezmann nuk dha asgjë për të ardhmen.

“Nuk e di, kjo është një pyetje e mirë,” u tha ai gazetarëve.

“Të shohim, gjithçka në kohën e saj”.

Ylli francez ishte bërë lojtar i Barcelonës nga mediat vendore atje, por megjithatë një deklaratë e presidentit të klubit katalanas ndryshoi gjithçka. Tashmë klubi i ri i Griezmann do merret vesh shumë shpejt.


Previous Next