Transferimet e mëdha po vazhdojnë edhe në merkaton e verës, para edicionit 2019/20.

Real Madrid është skuadra që ka kryer lëvizjet më të mëdha deri tani, duke transferuar Luka Jovic, Eden Hazard e Ferland Mendy.


Edhe këto transferime u kryen për shifra të konsiderueshme parash, por, kush janë 20 lojtarët më të shtrenjtë në futboll?

Më poshtë lajmi.net ua përcjell listën e publikuar nga ‘Mirror’, ku janë 12 emra nga Premierliga, 10 topa të artë, katër anglezë, si dhe katër kampion evropianë.

Cristiano Ronaldo – 104.9 milionë funte

Eden Hazard – 107.2 milionë funte

Marcus Rashford – 109.7 milionë funte

Neymar – 110.8 milionë funte

Paul Pogba – 111.1 milionë funte

Romelu Lukaku – 111.2 milionë funte

Philippe Coutinho – 114.9 milionë funte

Trent Alexander – Arnold – 115.6 milionë funte

Gabriel Jesus – 116 milionë funte

Bernardo Silva – 116.3 milionë funte

Leroy Sane – 121.8 milionë funte

Antoine Griezmann – 127.7 milionë funte

Roberto Firmino – 128.1 milionë funte

Harry Kane – 137.8 milionë funte

Sadio Mane – 140.1 milionë funte

Jadon Sancho – 141.6 milionë funte

Lionel Messi – 148.7 milionë funte

Raheem Sterling – 184.6 milionë funte

Mohamed Salah – 195 milionë funte

Kylian Mbappe – 223.8 milionë funte.


Previous Next