Granit Xhaka dhe Milot Rashica kanë zhvilluar një ndeshje miqësore humanitare në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Prishtinës.

Ndeshja e cila përfundoi 4:4, dhuroi emocione të mëdha, me protagonist nga sporti dhe arti të ftuar për të luajtur në ‘Fadil Vokrri’.


Sigurisht që një nga momentet kryesore ishte edhe hyrja në fushë e një tifozi në fushë, që vrapoi në drejtim të Xhakës, ku edhe ia puthi këmbën yllit të Arsenalit.

Ky veprim i tifozit ka bërë jehonë deri në Angli.

Tifozët e futbollit në Angli kanë shkuar aq larg, sa që një prej tyre ka komentuar në rrjetet sociale duke thënë se Xhaka e ka paguar tifozin për këtë veprim.

Një tjetër ka thënë se ky tifoz ka qenë i skuadrës kundërshtare.


Previous Next