Shaqiri ka folur sërish për festën madhështore të Liverpoolit.

Xherdan Shaqiri është shpallur kampion i Evropës për të dytën herë në karrierë, pasi që skuadra e tij, Liverpooli, triumfoi ndaj Tottenhamit me rezultat 2:0 në finalen e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve.


Për këtë triumf, Liverpooli festoi në rrugët e qytetit me tifozë dhe natyrisht, këtë e kanë shijuar edhe futbollistët – një ndër ta edhe Shaqiri.

Nga autobusi ku festuan me shokë për së paku 3 orë, Shaqiri tha për festën: “Është e mrekullueshme. Nuk prisja kaq shumë njerëz, është thjesht fantastike se sa shumë e duan këtë klub. Jemi të lumtur për titullin”.

“Vetëm sa fituam një titull të mrekullueshëm dhe duhet të festojmë me tifozë sepse nuk ndodh shpesh të fitosh këtë trofe. Jam i lumtur, siç mund ta shihni të gjithë janë të lumtur. Jam duke e shijuar këtë atmosferë dhe do ta mbajë mend për një kohë të gjatë”.

“Kam fjetur vetëm 2 orë. Por më duke që kam fjetur shumë sepse po festojmë një trofe fantastik. Jam i lumtur, kështu që mund të festoj një javë pa fjetur.
Previous Next