Me triumfin e Liverpoolit në finale kundër Tottenham, përfundon sezoni 2018/19 i Ligës së Kampionëve.

Uefa ka zgjedhur listën me 20 lojtarë që do të përbëjnë skuadrën e vitit, shkruan Indeksonline.


Në mesin e tyre vërehet mungesa e Mohamed Salah derisa janë përfshirë humbës të çerekfinaleve siç është Ronaldo.

Në këtë listë janë përfshirë 6 futbollist të Liverpoolt, 5 të Ajax, 3 të Tottenham, nga dy Barcelona dhe Manchester City derisa nga një Juventus e Lyon.


Previous Next