Last

Burnley - Man Utd | Live 🔴

ZYRTARE: Barcelona shet një tjetër lojtar...


Denis Suarez largohet zyrtarisht nga Barcelona, duke u bërë pjesën e Celta Vigo.

Mesfushori firmosi kontratë me klubin e ri deri në vitin 2023, ndërsa në arkën e katalanasve shkojnë 15 mln euro (12.9 mln fillimisht dhe 2.1 në formë bonusesh).


Me këtë shitje Barcelona rregullon bilancin ekonomik të vitit 2018-2019, ndërsa Suarez largohet nga Anglia, pas një viti i huazuar tek Arsenal.