Me Juventusin që duhet në “pole position” për firmën e Matthijs de Ligt, qendërmbrojtësi i Ajax Amsterdam nuk është akoma i bindur për të shkuar te kampionët e Italisë.

Sipas La Gazzetta dello Sport, holandezi 19-vjeçar ka dyshimet e tij për stilin e lojës që praktikohet nga Maurizio Sarri dhe nuk është i sigurt nëse do të përmirësohej akoma më shumë nën urdhrat e tij.


Diçka që ka ringjallur shpresat e Barcelona-s, si dhe të Manchester United, që gjithmonë ka qenë duke monitoruar situatën.


Previous Next