Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri po përballet ende me një lëndim.

Shaqa ishte lënduar gjatë ndeshjes me kombëtaren e Zvicrës kundër Anglisë e cila u zhvillua me 9 qershor.


“Shaqa është ende i lënduar nga ekipi kombëtar dhe do të duhet edhe një kohë derisa të kthehet përsëri”, tha Klopp për Liverpoolfc.com.

Kështu që Shaqa do të mungojë edhe për një kohë.


Previous Next