Sulmuesi shtatgjatë ka prezantuar vetveten te Fenerbahçe në edicionin e lajmeve të televizionit të klubit të tij të ri.

Muriqi sezonin që shkoi ishte thjesht fantastik për Çaykur Rizespor duke qenë një ndër futbollistët kryesor të skuadrës.


Reprezentuesi i Kosovës zhvilloi sezonin e tij më të mirë në karrierë duke shënuar 17 gola dhe dhuruar 8 asistime në 34 ndeshje në Superligen turke.

Previous Next