Cristiano Ronaldo filloi sezonin e tij me Juventusin duke shënuar gol ndaj Tottenham, pavarësisht se skuadra e tij u mund në fund me një perlë të Kane.

Minuta e 63’ ishte momenti kur sulmuesi portugez u detyruar të lërë fushën me urdhër të trajnerit Sarri, që në vend të tij hodhi De Sciglio.


Momenti i daljes nga fusha të 34-vjeçarit është kapur nga kamerat, teksa Sarri e pret për t’i dhënë shpjegime për këtë zëvendësim dhe Ronaldo që i thotë thjesht “mirë, mirë”, duke e kuptuar lëvizjen, por reagime të shumta kanë filluar, duke e quajtur si një frikë nga trajneri, i cili ngrihet menjëherë në këmbë dhe i jep shpjegime sulmuesit, për një zëvendësim të thjeshtë, në një ndeshje miqësore.


Previous Next