Paris Saint Germain dhe Inter u përballën midis tyre në një ndeshje miqësore.

Skuadra italiane arriti të fitonte miqësoren kundër PSG pas ekzekutimit të penalltive.

Koha e rregullt e ndeshjes mes Interit dhe kampionëve të Ligue 1, ka përfunduar 1:1.


Skuadra nga kryeqyteti francez kaloi e para në epërsi, kur shënoi në minutën e 41’,me anë të Thilo Kehrer.

Inter nuk u dorëzua deri në fund, dhe arriti të barazonte në minutën e 90’, përmes sulmuesit Samuel Longo.

Previous Next