Last

Ky është formacioni i frikshëm i Juventusit me Sarrin


Trajneri Maurizio Sarri synon projektin e tij te Juventus ta ndërtojë rreth Aaron Ramsey.

Mesfushori uellsian nga Arsenal kaloi te Juventusi këtë verë, si lojtar i lirë.

Ramsey pritet të udhëheq mesfushën e Juventusit, duke u ndihmuar edhe nga Pjanic dhe Emre Can.


Pavarësisht shumë opsioneve për sulmin, atë duket se do ta udhëheq Cristiano Ronaldo, së bashku me Paolo Dybalan dhe Douglas Costan.

Daily Mail ka publikuar dy versione të mundshme të formacionit të Juventusit për sezonin e ri.

Formacioni 4-3-3

Formacioni 4-3-2-1