Muriqi debuton për Fenerbahcen kundër gjigantit të Evropës - News48 (BST)

Header Ads

Muriqi debuton për Fenerbahcen kundër gjigantit të Evropës


Vedat Muriqi edhe zyrtarisht iu bashkua Fenerbahces, pas spekulimeve të shumta për të ardhmen e tij.

marrëveshje me gjigantin turk për rreth 6 milionë euro, me sulmuesi shtatlartë që ka nënshkruajtur kontratë katër-vjeçare.


E ardhmja e Muriqit ishte diskutabile, por në fund Rizespor vendosi ta shesë në mënyrë për të mos ta humbur falas sezonin e ardhshëm.

25 vjeçari tashmë ka filluar stërvitjet me skuadrën e tij, për sezonin e ri.

Dhe për rastësi, ndeshja debutuese e Muriqit në fanellën e Fenerbahces, mund të jetë kundër gjigantit gjerman, Bayern Munich.


AUSTRALIA WEATHER
Powered by Blogger.