Ndeshja mes Dinamo Bukureshtit dhe Universitatea Craicova në kuadër të kampionatit rumun, u ndërpre pasi trajneri vendas pësoi i*nfarkt në fushë.

Trajneri i Dinamos Eugen Neagoe pësoi atak k*ardiak në minutën e 25’ dhe ndërhyrja e stafit mjekësor ishte e shpejtë, për ta dërguar më pas me ambulancë në spital.


51-vjeçari ishte në stol kur ndodhi s*ulmi i papritur që tronditi të gjithë.

Lojtarët në fushë ishin absolutisht të shokuar, mirëpo lajmi i mirë është që Neagoe është jashtë rrezikut për jetë.

SHIKO VIDEON

Previous Next