Antoine Griezmann është prezantuar para tifozëve në ‘Camp Nou’, duke bërë të ditur se do ta vesh fanellën me numrin 17.

Ylli francez më në fund finalizoi kalimin e tij te Barcelona pas javëve me negociata, duke nënshkruar kontratë pesë-vjeçare me klubin katalan.


28-vjeçari është prezantuar para tifozëve, ndërsa më pas mbajti një konferencë për shtyp për herë të parë si lojtar i Barcës.

“Fillimisht dua të falënderoj Real Sociedadin, presidentin që më ka dhënë kontratën e parë profesionale”.

”Po ashtu Atleticon, El Cholon, që më kanë ndihmuar që bëhem kampion bote. Ty president, gjithë drejtorëve të Barcelonës që më keni dhënë një tjetër mundësi. Vij këtu i motivuar dhe i gatshëm për gjithçka”, u shpreh ai.

Pasi Griezmann do ta bart numrin 17, qëndrimi i Philippe Coutinhos në Barcelonë tashmë është i sigurt.

Previous Next