Last

Burnley - Man Utd | Live 🔴

Tjetër largim i madh nga Barcelona


Kësaj radhe është Kevin Prince Boateng i cili është larguar nga kampi blaugran.

Ai ishte në huazim tek Barça dhe kur huazimi ka përfunduar ai ka përshëndetur klubin , lojtarët dhe tifozët me disa fjalë të mëdha.


“Eksperienca më emocionuese në karrierën time.

Falënderoj çdo person që realizoi këtë mundësi.

Falënderoj shokët e skuadër, që më bënë të ndihem si në shtëpi që nga dita e parë, kampionë dhe njerëz të mëdhenj.

Falënderoj drejtuesit, të disponueshëm dhe gjithmonë prezent.

Një falënderim special shkon për tifozët: Do iu mbaj përgjithmonë në zemrën time. Doja të tregoja diçka më shumë, por unë bëra më të mirë në çdo minutë në stërvitje dhe në ndeshje, që mu dha nderi për të veshur këtë fanellë fantastike. Rroftë Barça!”, shkroi Boateng në lamtumirën e tij me Barcelonën.