Përveç afatit kalimtar të lojtarëve, vera po del të jetë interesante edhe me lansimin e fanellave të top skuadrave evropiane.

Gjigantët e futbollit evropian duket se i kanë dhënë shumë rëndësi dukjes së fanellave për edicionin e ardhshëm.

Skuadra si Roma, Barcelona e Bayern Munich kanë lansuar disa prej fanellave më të bukura në treg, duke gëzuar pëlqim të madh nga audienca.


Gjithçka nisi me PSG në sezonin e kaluar, e cila në marrëveshje me ‘Nike’, lansoi fanellën ‘Air Jordan’, duke vazhduar këtë edicion me Romën e Barcelonën.

Së fundmi, është brendi ‘Puma’, që ka hedhur një perlë në treg, duke lansuar fanellën e tretë të Manchester City.

Me gjasë, Manchester City fiton garën për fanellën më të bukur të sezonit, por sigurisht në konkurrencë të madhe me fanellën mysafire të Romës dhe Barcelonës.


Previous Next