Last

Burnley - Man Utd | Live đź”´

Emery tregon pse nuk startoi David Luiz


Trajneri i Arsenal, Unai Emery, ka zbuluar arysen se pse David Luiz nuk debutoi me Arsenal, në ndeshjen ndaj Newcastle United.

Emery kishte zgjedhur qĂ« dyshja e qendrĂ«s sĂ« mbrojtjes tĂ« pĂ«rbĂ«hej nga Calum Chambers dhe Sokratis Papastathopoulos, duke lĂ«nĂ« nĂ« bankĂ«n rezervĂ« brazilianin Luiz, i cili erdhi tek ‘Gunners’ nĂ« ditĂ«n e fundit tĂ« afatit kalimtar.


Arsyeja se pse Luiz duhej të priste për debutimin e tij, sipas Emery, është forma e mirë e treguar nga Chambers dhe Sokratis, në fazën parasezonale.

“Me formĂ«n e treguar nĂ« fazĂ«n parasezonale, ai meritonte tĂ« luante. Ai ishte shumĂ« i fokusuar, bashkĂ« me Sokratis” ka thĂ«nĂ« Emery, i pyetur pĂ«r Luiz, transmeton lajmi.net.

Luiz kaloi tek Arsenal pĂ«r 8 milionĂ« funte, duke iu bashkuar emrit tĂ« Kieran Tierney si dy pĂ«rforcime nĂ« mbrojtjen e ‘Gunners’.