Në përgjithësi 32 ekipe janë ndarë në katër vazo, 26 prej të cilave janë kualifikuar përmes ligave, ndërsa tetë të tjera e arritën qëllimin përmes fazës play-off.

Në vazon e parë ndodhet kampioni në fuqi Liverpool, fituesi i Europa League Chelsea dhe fituesit e pesë ligave kryesore evropiane.


Këto vazot:

Vazoja 1: Liverpool, Chelsea, Barcelona, Manchester City, Juventus, Bayern Munich, PSG, Zenit.

Vazoja 2: Real Madrid, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Napoli, Tottenham Hotspur, Shakhtar Donetsk, Benfica, Ajax.

Vazoja 3: Lyon, Bayer Leverkusen, FC Salzburg, Olympiakos, Valencia, Club Brugge, Inter, Dinamo Zagreb.

Vazoja4: Lokomotiv Moscow, Genk, Galatasaray, RB Leipzig, Slavia Prague, Red Star Belgrade, Atalanta, Lille, Inter, Valencia.

Grupet e mundshme të “vdeekjes:

Barcelona mund të formojë një grup të fortë me Tottenham, Inter dhe Leipzig.

Real Madridi mund të jetë në një grup me Liverpool, Bayer Leverkusen dhe Atalanta.

Edhe Atletico Madridi mund të jetë në një grup me Liverpool, Bayer Leverkusen dhe Atalanta.


Nëse nuk funksionojnë videot më lart, shikoni shortin në këtë link: SHIKO

Previous Next