Last

Van Dijk mposht Messin dhe Ronaldon për lojtarin më të mirë në Europë


Në ceremoninë që u mbajt sonte, Virgil van Dijk fitoi dy çmime, atë të mbrojtësit më të mirë dhe lojtarit më të mirë.

Van Dijk ishte i pakalueshëm duke e ndihmuar jashtëzakonisht Liverpoolin ta fitojë Ligën e Kampionëve.


UEFA ka pasur tre lojtarë të nominuara për në Ligën e Kampionëve për sezonin e kaluar

Ishte Lionel Messi, Van Dijk dhe Cristiano Ronaldo ata të cilët ishin norminuar për këtë çmim.

Van Dijk ka thënë se ajo çfarë kishte ndodhur me Barcelonën ishte e pabesueshëm.

Në fund UEFA ka zgjedhur Van Dijk, personi që pati më se shumti impakt në skuadrën e Liverpool për të fituar Ligën e Kampionëve.