Last

Zidane jep lajmin e shumëpritur


Zinedine Zidane ka konfirmuar se shënjestra e Napolit, James Rodriguez është në planet e tij në Real Madrid. “Ai është i aftë dhe unë jam i kënaqur që është në skuadër”, deklaroi Zidane.


James u përpoq të merrte një pushim gjatë mandatit të parë të Zidanes si shefi i Madridit dhe i kaloi dy sezonet e fundit si huazim në Bayern Munich.

Ai zgjodhi të mos e bënte magjinë e tij të përhershme dhe pritej të bashkohej me Napolin, por dështimi i Los Blancos për të nënshkruar me Paul Pogban në dukje ka mbajtur mesfushorin në Spanjë.

“Ai është i përshtatshëm dhe unë jam i kënaqur që është në skuadër,” u përgjigj trajneri kur u pyet për 28-vjeçarin.

“Jam i lumtur me lojtarët e mi dhe jam përqendruar, si ata, në ndeshjen e parë. Unë kam lojtarët më të mirë tashmë, nuk kam asnjë dyshim për këtë. Paul është një lojtar i Manchesterit dhe ju duhet ta respektoni atë”, ka shtuar tekniku francez.James është vlerësuar veçanërisht nga presidenti i klubit Florentino Perez, i cili shpenzoi 76 milionë euro për ta sjellë atë para pesë vjetësh.