Ish-menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenner thotë se Arsenali mund të fitojë Premierligën me Mikel Arteta.

Wenger është i befasuar nga përparimi i ekipit kohët e fundit, dhe kjo konfirmohet nga rezultatet në sezonin e ri.

“Unë vërtet besoj në këtë dhe mendoj se ai u lidh mirë me ekipin. Kemi shpenzuar shumë, kemi blerë lojtarë të mirë, kështu që mendoj se mund ta fitojmë titullin, pse jo?”, tha Wenger.

Të kujtojmë, Arsenali e filloi mirë sezonin dhe pas katër raundeve të para ata kanë tre fitore dhe një humbje nga kampioni Liverpool.

Previous Next